Düzce Erkek Öğrenci Yurtları

Düzce’de eğitim görecek olan yepyeni öğrenci arkadaşlar Düzce özel öğrenci yurtları ile yepyeni bir başlangıç yapacaklardır. Yeni bir şehir, yeni bir okul ve yepyeni arkadaşlar anlamına gelen üniversite hayatına başlangıç yapan genç arkadaşlar için yurtlarda her ayrıntı düşünülmüştür.

Yurtlarda Ortak Alanlar

Öğrencilerin sosyalleşmesi ve birlikte vakit geçirmesi için yurtlarda pek çok ortak alan bulunmaktadır. Kantin, yemekhane ve çalışma odası gibi zaruri alanların dışında dinlenme odası, TV odası, spor salonu, bilgisayar odası gibi ortak alanlar da mevcuttur. Mimarlık ve mühendislik Fakültesi öğrencileri düşünülerek çizim odası da bulunacaktır. Hatta yurtlarda öğrencilerin ilgi alanına göre ek donanımlar da sunulmaktadır. Erkek öğrenci yurtları öğrencilerin çoğunluğunun isteği üzerine Digitürk üyeliği veya oyun odası gibi imkanlar da sunabilmektedir.

Oda İmkanları

Öğrenci yurtlarında pek çok oda seçeneği bulunmaktadır. Yalnızlığı seven ve keyfine düşkün olanlar tek kişilik oda tercih edebilirken, arkadaş isteyenler 2,3 ya da 4 kişilik odalar tercih edebilecektir. Odalarda kalan öğrenci sayısı arttıkça fiyatlar da düşecektir. Bu kriteri baz alarak bütçenize uygun oda seçimi yapmanız da mümkündür.

Tüm odalarda kişi sayısına uygun olarak yatak, elbise dolabı, masa, sandalye, kitaplık bulunmaktadır. Ayrıca kişilerin ortak kullanacağı TV, buzdolabı, klima gibi eşyalar da mevcuttur.

Yurt İmkanları

Özel yurtlar Meb’e bağlı yurtlar olarak hizmet veren kurumlar olduğu için yurt standartları belirli bir seviyededir. Internet bağlantısı, okula servis imkânı, sıcak su, çamaşırhane gibi imkanlar mevcuttur. Yurtlara göre değişkenlik gösterse de genellikle sabah kahvaltısı ve akşam yemeği çıkmaktadır. Yurtlar gerekli güvenlik önlemleri ile donatılmıştır. Erkek ya da kız öğrenci yurtları olması fark etmeksizin bu standartlar öğrencilere sunulan asgari standartlardır.

Yazar Hakkında

Şehrini Keşfet

Yorumlar