Ailesinden uzak şehirlerde öğrenim görmesi gereken öğrencilerin barınma sorunu Meb’e bağlı yurtlar sayesinde çözülmektedir. Tamamen yasal ve denetim altında faaliyet gösteren bu yurtlar, öğrencinin okul başarısını yükseltmek için tüm etkenler düşünülerek dizayn edilmiştir. Öğrencinin güvenliği ve konforu her şeyden önde tutulmuş, böylece okul hayatına daha çok zaman ayırabilmesine imkan tanınmıştır.

Düzce’de eğitim görecek öğrenciler için erkek ve kız öğrenci yurtları olarak pek çok seçenek mevcuttur. Bu yurtlarda genel yaşam özelliklerine bir bakalım.

Yurt Koşulları

Yabancı bir şehirde ikamet etmek durumunda kalan öğrenciler için öncelik güvenliği sağlamak ve onlara düzgün ahlaki koşullara sahip, bir aile sıcaklığı sunabilmektir. Sonrasında ise öğrencinin konforunu yönelik olarak pek çok imkan yurt tarafından sağlanmaktadır. Yurtların depreme dayanıklılık raporu bulunur. Ayrıca yangın merdiveni, yangın alarmları, güvenlik kameraları, 24 saat güvenlik, yurda parmak izi gibi güvenlik sistemleri ile giriş ve pek çok imkan sağlanmaktadır.

Özel öğrenci yurtları ortak kullanım alanı olarak kantin, yemekhane, etüt odası, bilgisayar odası, konferans salonu, kütüphane gibi pek çok alana sahiptir. Mimarlık öğrencileri için çizim odaları da bulunmaktadır. Bazı kız öğrenci yurtları kuaför de bulundurmaktadır. Erkek öğrenci yurtları ise Digitürk aboneliği sağlayabilmektedirler. Öğrencilerin çoğunluğunun istemesi halinde yurtta bu tür imkanlar sağlanabilmektedir.

Yurt Odası Koşulları

Yurtlarda ısınma kombi ile sağlanırken, 24 saat sıcak su bulunmaktadır. Odalarda öğrenciler için elzem olan tek kişilik baza, Ortopedik Yatak, elbise dolabı, çalışma masası ve kitaplık, sandalye gibi eşyalar bulunmaktadır. Bunların yanında Yurtlara göre değişkenlik gösterse de buzdolabı, klima, tv gibi eşyalar da bulunabilir. Banyo ve wc odalarda mevcuttur. Böylece öğrencilerin rahatından taviz verilmeyecektir.

Yazar Hakkında

Şehrini Keşfet

Yorumlar